Nyheter

View
Bilde
Prosjetgruppen Statens fond i Tromsø, foto
13.09.24

Folketrygdfondet rekrutterer i Tromsø

Vil du være med å styrke finansmiljøet i Tromsø? Stortinget har vedtatt Loven om Statens fond i Tromsø, og nå starter arbeidet med å rekruttere nøkkelpersoner til det nye fondet som får en startkapital på 15 milliarder kroner som kan dobles når det er høstet noe erfaring.
Les mer
Bilde
23.03.22

Ledig stilling: HR-leder

Vi søker en strategisk HR-leder som vil ha ansvar for vår medarbeider- og kompetanseutvikling og utvikling av HR-prosesser og arbeidsmetoder.
Les mer
Bilde
11.03.22

Fleksible strategier

- Folketrygdfondet er en stor aktør i det norske markedet. Da kan det tidvis være utfordrende å omsette verdipapirer uten å påvirke markedsprisene. Derfor søker vi å ha fleksible strategier som utnytter synergier og gir oss handlefrihet med en slik stor portefølje, sier vår sjefstrateg Erlend Hellum.
Les mer
Bilde
03.03.22

Ansvarlig renteforvaltning høyt på agendaen

- Ansvarlig renteforvaltning blir stadig viktigere. Før vi investerer, tar vi hensyn til miljø, samfunnsmessige forhold og selskapsstyring i vår kredittvurdering, sier Nadia Bendriss, porteføljeforvalter renter.
Les mer

Del: