Nyheter

View
Bilde
Tromsø, oversiktsbilde, foto
05.12.22

Arbeidsgruppe om Tromsø-enhet: Unoterte verdipapirer, utenfor Statens pensjonsfond

En arbeidsgruppe satt ned av Finansdepartementet har levert sin rapport om etablering av en statlig kapitalforvaltningsenhet i Tromsø. Gruppen var bedt om å utrede hvordan en enhet for kapitalforvaltning i Tromsø kan etableres, og den fraråder at investeringene legges innenfor Statens pensjonsfond. Anbefalingen er at enheten får investere i unoterte selskaper.
Les mer
Bilde
27.10.20

Folketrygdfondet tjente 15 milliarder kroner i 3. kvartal

Avkastningen for Statens pensjonsfond Norge, som Folketrygdfondet forvalter, var 5,8 prosent ved utgangen av 3. kvartal 2020. Det er 0,4 prosentpoeng bedre enn markedet. Kapitalen var 272 milliarder kroner. Statens obligasjonsfond, som Folketrygdfondet også forvalter, var investert i 69 lån per 30.09.20.
Les mer
Bilde
Ikon som viser en tekst, en lyspære og en klokke.
06.10.20

Reviderte forventninger til selskapene

Vi stiller klare krav til selskapene om deres håndtering av eierspørsmål, miljø og samfunnsforhold. For å gjøre dialogen med selskapene mest mulig effektiv for begge parter, har vi laget et veiledningshefte for selskapene, som nylig er revidert. Les forventningene her:
Les mer

Del: