Nyheter

View
Bilde
Ikon som viser en tekst, en lyspære og en klokke.
24.03.20

Statens obligasjonsfond: Dype lommer i krisetid

Statens obligasjonsfond ble første gang opprettet under finanskrisen. Nå hentes det fram igjen. Målet er å styrke obligasjonsmarkedet og dermed sikre bedriftene bedre tilgang på lån i en krevende tid, skriver adm. dir. Kjetil Houg i et leserinnlegg i Dagens Næringsliv 24. mars 2020.
Les mer
Bilde
Ikon som viser en tekst, en lyspære og en klokke.
15.03.20

Folketrygdfondet får ansvar for å forvalte Statens obligasjonsfond

Regjeringen vil gjenopprette Statens obligasjonsfond for å bidra til at bedriftene fortsatt får lån i den pågående krisen som følge av koronaviruset. Folketrygdfondet, som forvaltet Statens obligasjonsfond under finanskrisen, får oppgaven med å forvalte det igjen. – Vi har kompetanse og erfaring og vil være i stand til å gjøre de første investeringene så snart lov og mandat er fastsatt, sier Kjetil Houg, adm. dir. i Folketrygdfondet.
Les mer
02.03.18

Rekordhøyt resultat på 28 mrd. kroner i 2017

Resultatet for forvaltningen av Statens pensjonsfond Norge i 2017 viser en avkastning på 13,2 prosent. Det er 0,5 prosentpoeng bedre enn markedet. Kapitalen økte i 2017 med 28 mrd. kroner til 240 mrd. kroner.
Les mer
01.03.18

Summer internship i Folketrygdfondet 2018

Ønsker du å bruke sommeren til å skaffe deg relevant arbeidserfaring innenfor kapitalforvaltning? Hos Folketrygdfondet får du muligheten til å arbeide i praksis med teorier du har lært i studiet. Du vil få innblikk i et miljø hvor kombinasjonen mellom finans og IT er sentral. Søk innen 20.03.18.
Les mer

Del: